Ako to vlastne je?

18. marca 2016, haniel, Moje vnímanie

Už je toho asi fakt veľa, čo sa týka politiky, zradcov, extrémistov, nacionalistov a fašistov.

SNS – v zahraničí (ale aj doma) je označovaná ako nacionalistická strana…(zdroj: https://sk.wikipedia.org/wiki/Slovenská_národná_strana_(1990))

Z historického hľadiska sa Slovenská národná strana (SNS) podľa slov jej predsedu a stránky SNS radí k najstarším politickým subjektom na Slovensku. Jej vznik sa traduje od 6.júna 1871. Moderná SNS bola obnovená 7.3.1990.(zdroj: http://www.sns.sk/o-nas-2/strucne-o-sns/)

Nacionalizmus je označovaný ako teória alebo aj politický smer, ktorý hlása o práve národa vytvoriť si suverénny národný štát, je to ideológia založená na presvedčení o výnimočnosti svojho národa, ktorá bojuje proti cudzej nadvláde, sleduje vlastné záujmy, je to vlastenectvo, ale hrozí, že prejde do šovinizmu alebo až xenofóbie.

Hm, rozmýšľam, hoci nie som sympatizant ĽS NS, v  akom rozsahu je rozdiel medzi SNS a ĽS NS? Prečo jedna môže byť štandardná a druhá neštandardná strana? Prečo predseda štandardnej nacionalistickej strany môže obviniť predsedu, stranu a voličov tej „neštandardnej“ z extrémizmu? Napriek tomu, že sa celkom „nenápadne“ podobá na tú jeho… Hlavne, ak to berieme s celkovým vývojom a excesmi v strane SNS. Našli by sme tam asi všetko a aj niečo viac.

Citujem z webovej stránky SNS:

Definícia SNS
Slovenská národná strana (SNS) je národne orientovanou, konzervatívnou, stredo-pravou stranou opierajúcou sa o európsko-kresťanský hodnotový systém, s tromi programovými piliermi – národným, kresťanským a sociálnym. SNS nadväzuje na cyrilo-metodskú, štúrovskú a memorandovskú štátotvornú tradíciu a líniu štátno-právnych úkonov vedúcich k zvrchovanosti slovenského národa a suverenite Slovenskej republiky.

A teraz z webovej stránky ĽS NS: (http://www.naseslovensko.net/o-nas/)

Ľudová strana Naše Slovensko (ĽS Naše Slovensko) vznikla ako politická strana v roku 2011. Je založená na 3 základných princípoch – národnom, kresťanskom a sociálnom.

Túto malú podobnosť nechám radšej bez komentára. 

Alebo iný príklad, ktorý som dnes počula a celkom ma tá logika zaujala…

19 % voličov ĽS NS v predchádzajúcich voľbách podľa prieskumov volili niekedy stranu SMER.

Istý G.M. povedal, že fašistov (rozumej Kotlebu) volili len fašisti. V tomto prípade, ak by sme sa odvolali na to, čo média rozoberali, že od koho a kam prešli voliči a zhruba v akom percentuálnom pomere, tak potom by malo platiť, podľa slov G.M., že aj stranu SMER volili fašisti. A to už prosím pekne pred 4 rokmi. Hm… A ak opäť jeho (G.M.) logiku dosadíme do tejto súvislosti, tak potom aj strana ktorá nám tu vládla 4 roky je podľa svojich voličov minimálne čiastočne fašistická?

V každom prípade je mi v tomto celom organizovanom chaose jasné len jedno. Demokracia sa prispôsobuje podľa potrieb horného 1%… Alebo podľa potrieb tých, čo majú „patent“ na rozdávanie rozumov a trčia z análov samozvanému „svetovému policajtovi“, čo sa stará všade tam, do čoho je ho veľká figa borová.

Neviem ako vy, ale u mňa sú v tomto kontexte ich názory nerelevantné a určite si radšej prečítam názory obyčajných blogerov, ktorí majú podľa mňa určite vyššiu inteligenciu, EQ a dávku zdravého rozumu (hoci nemusím súhlasiť so všetkým, ale rešpektujem pluralitu názorov) ako podsúvateľný manipulatívny názor ľudí, čo selektujú extrémistov podľa toho, ako to vyhovuje ich záujmom.